خرید آنلاین میگو با  ماهیگیر

خرید آنلاین میگو  به شما این امکان را می دهید که شما بتوانید این غذای مقوی را در سفره غذایی خود داشته باشید.میگو در کنار ماهی یکی از لذیذترین و در عین حال پر خاصیت ترین غذای دریایی است.ژاپن، چین و آمریکا به ترتیب سه کشور مهم در زمینه تولید و پرورش میگو می باشند.حالا که از میگو در وعده غذایی خود استفاده می کنید خوب است که از خاصیت آن بدانید.

نکته هایی از میگو که نمی دانید

1-یک ماده معدنی ضد سرطان در میگوها وجود دارد. خوردن میگو چیزی بیشتر از یک تفریح خوشمزه است. میگوها حاوی سلنیوم ، یک ماده معدنی آنتی اکسیدانی هستند که با فعال سازی آنزیم های موجود در بدن با رشد رادیکال های مولد سرطان مبارزه می کنند. اگر میگو را بخشی از رژیم منظم خود قرار دهید ، همچنین می توانید خطر ابتلا به سرطان را کاهش دهید.

2-میگو همه چیزخوار است. قبل از مصرف میگو در رستوران غذاهای دریایی ، میگوها انواع موجودات دیگر را مصرف می کنند. به طور معمول ، میگوها با فیلتر کردن آب اطراف خود یا غربال کردن در کف اقیانوس برای مواد میکروسکوپی گیاهی و حیوانی ، غذا می خورند. انواع خاصی از میگوها نیز ماهی های کوچک را صید کرده و می خورند تا رژیم خود را کامل کنند.

3-تعداد گونه های میگو به هزاران نوع می رسد. در سراسر جهان ، بیش از 2000 گونه مختلف میگو وجود دارد. این تنوع های میگو در هر جایگاه دریایی شناخته شده برای انسان وجود دارد ، از مناطق استوایی گرفته تا اقیانوس قطب جنوب. در جنوب ایالات متحده ، رایج ترین گونه های میگو ، میگوی صورتی خلیجی ، میگوی سفید خلیجی و میگوی قهوه ای خلیجی است.

4-میگوها مقوی هستند!

یک میگوی بزرگ (21/25 ct.) فقط هفت کالری دارد. آنها منبع عالی پروتئین بدون چربی هستند. میگو یکی از معدود پروتئین های حیوانی است که حاوی سلنیوم و آستاگزانتین است که آنتی اکسیدان های مفیدی هستند. علاوه بر این ، آنها ویتامین B12 را تأمین می کنند و کربوهیدرات و چربی کمی دارند.

5-کشورهای حوزه خلیج فارس (تگزاس ، لوئیزیانا ، می سی سی پی ، آلاباما و فلوریدا غربی) سالانه 244 میلیون پوند میگو تولید می کنند. تولید میگو برای اقتصاد محلی در منطقه خلیج جنوب بسیار مهم است – هزاران شغل فراهم می کند و منبع بزرگی از درآمد است.

6-قلب یک میگو در سر آن قرار دارد!

اگر میگو را با سر خود ببینید ، قلب در قسمت قفسه سینه واقع شده و از سر آن عبور کرده است. با این حال ، یک میگو توسط یک اسکلت بیرونی پوشانده می شود ، بنابراین ، بعضی ها قفسه سینه را با بخشی از سر آن اشتباه می گیرند.

7-بسیاری از میگوها 1-2 سال زنده می مانند!

طول عمر میگو به طور متوسط 9 تا 18 ماه است ، اگرچه برخی از گونه ها مانند میگوی آتلانتیک شمالی شناخته شده اند که تا 8 سال عمر می کنند. طول عمر میگو تا حد زیادی به زیستگاه آن ، و منبع غذایی برای زندگی دریایی بستگی دارد.

8-میگو می تواند پر سر و صدا باشد!

چندین گونه میگو می توانند با ضربه زدن به انبرهای بزرگ و کوچک آنها ، صدای ناگهانی بلندتر از هر صدای دیگر دریایی ایجاد کنند. سر و صدا به حدی بلند است که می تواند چند ماهی کوچک را بی حس کند یا حتی از بین ببرد!

9-میگو هم نر هم ماده

میگوها همه نر متولد می شوند ، سپس در ماده بالغ می شوند.

10-مراحل زندگی طولانی

16مرحله مختلف زندگی از تخم تا بزرگسال را طی می کنند.

11-اندازه بلند ترین میگو

بلندترین میگو ثبت شده 16 اینچ بود.

12-قوی ترین میگو

میگوی مانتیس دارای پنجه هایی است که می تواند با یک چرخش فوق العاده سریع و قدرتمند شیشه آکواریوم را بشکند.

انواع میگو های موجود برای تغذیه

هنگام مرور بخش غذاهای دریایی ، ممکن است به نظر برسد میگو فقط میگو است ، اما در واقع انواع و اندازه های مختلفی وجود دارد.

در حالی که حداقل 300 نوع میگو در جهان وجود دارد ، اما تنها بخش کوچکی از آن به صورت تجاری در دسترس است. آنها به چند دسته خلاصه می شوند: صورتی ، سفید ، قهوه ای و قرمز. درست است ، میگوی صورتی یا میگوی سفید می تواند یکی از چندین نوع مختلف باشد.

به عنوان مثال ، میگوی سفیدی که در فروشگاه ها می بینید ، معمولاً میگوی سفید آرام یا میگوی پای سفید است. میگوی صورتی می تواند میگوی صورتی خلیجی ، میگوی ماین ، میگوی شمالی ، میگوی صورتی اورگان یا میگوی صورتی جنوبی باشد. اما با وجود تنوع زیاد ، برخی بهتر از دیگران هستند.

سایز استاندار میگو ها

هنگام خرید میگو ، تازه یا یخ زده ، تعیین اندازه استاندارد نیست و بهترین استفاده برای شمارش در هر گرم است. وقتی می بینید 41/50 روی بسته بندی میگوی منجمد وجود دارد ، به این معنی است که 41 تا 50 میگو در هر  گرم وجود دارد. U15 یعنی کمتر از 15 میگو در هر گرم.

انواع میگو

میگوی سفید: اینها در مزه شیرین تری  دارند، اما طعم آنها از میگوی صورتی تمیزتر است. میگوی سفید چینی و میگوی سفید مکزیکی نیز وجود دارد که گونه های پرورشی هستند .

میگوی صورتی: این نوع از میگو ها ، که کوچک صورتی هستند که به طور معمول در پشت پیشخوان غذاهای دریایی مشاهده خواهید کرد. آنها خام و به رنگ صورتی هستند ، از این رو نامگذاری شده است.

میگوهای سنگی: در حالی که آنها در هنگام تولد با پوسته های سخت  دیده می شوند ، اما قبل از فروش معمولاً از پوست خارج می شوند. آنها اغلب به دلیل بافت محکم با خرچنگ دریایی مقایسه می شوند و می توانید به عنوان پروتئین مقرون به صرفه تری آنها را جایگزین خرچنگ دریایی کنید.

میگوی قهوه ای: طعم مواد معدنی بیشتری نسبت به میگوی سفید و صورتی دارند و می توانند حاوی ید بیشتری باشند. آنها به محض پخته شدن صورتی می شوند و معمولاً در غذاهایی مانند گامبو استفاده می شوند.

میگوی قرمز سلطنتی: آنها به دلیل رنگ قرمز روشن آنها  به این اسم نامیده می شوند ، همچنین به دلیل طعم غنی و بافت سفت آنها اغلب با خرچنگ دریایی مقایسه می شود.

میگو ببری: این نوع  میگو های کوچک با  خط هایی که روی بدنشان دارند مشخص می شوند و در واقع می توانند بسیار بزرگ  باشند ، اما معمولاً پرورشی هستند و در این نوع اندازه های کوچکی دارند.

میگوهای تازه یا میگوهای یخ زده

بهتر است که میگو ها را به شکل تازه مصرف کنید اما اگرمجبور به استفاده از میگو یخ زده شده اید حتما میگوهایی که بسته بندی شده اند و فریز هستند استفاده کنید و از میگو هایی که در بازار با قرار دادن چند تکه یخ آن را منجمد می کنند جدا خود داری کنید.

حقایق تغذیه ای درباره میگو

طبق بانک اطلاعاتی USDA ، 3 اونس میگو حاوی:

  • 20 گرم پروتئین
  • .24 گرم چربی
  • .17 گرم کربوهیدرات
  • 60 میلی گرم کلسیم
  • 33 میلی گرم منیزیم

خرید آنلاین ماهی با سایت ماهیگیر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.