فواید ماهی خال مخالی

فواید ماهی خال مخالی

فواید ماهی خال مخالی


همه چیز درباره ماهیگیری و ماهی خال مخالی:

ماهی خال مخالی یک ماهی دریایی و ماهی بسیار خوشمزه است که نام خود را به خانواده ماهی خال مخالی داده است. ماهی خال مخالی که در ترکیه نیز کشت می شود دارای رنگ سبز آبی است. ماهی خال مخالی که یک ماهی به اندازه حدود 30 سانتی متر است، هنوز حدود 120-100 گرم وزن دارد. با توجه به ارزش غذایی و قیمت آن یکی از پرمصرف ترین ماهی ها به شمار می رود.

اطلاعات زیادی در مورد ماهی خال مخالی وجود دارد، اما اولین سوالی که هنگام صحبت در مورد ماهی خال مخالی به ذهن خطور می کند بدون شک این سوال است که آیا ماهی خال مخالی یک ماهی روغنی است؟ در پاسخ به این سوال اشتباه نیست اگر بگوییم ماهی خال مخالی یکی از ماهی های روغنی جامعه ماهیان است.

کالری و ارزش غذایی ماهی خال مخالی چیست؟

ماهی خال مخالی که از نظر ارزش غذایی نیز غنی است، حاوی پروتئین ها و ویتامین های زیادی است.

اگرچه اولین چیزی که به ذهن می رسد این است که ماهی خال مخالی سرشار از امگا 3 است، ماهی خال مخالی فقط از نظر امگا 3 نیست. همچنین سرشار از ویتامین A، ویتامین C، ویتامین B6، ویتامین B12، کلسیم، آهن و منیزیم است.

علاوه بر اینها، ماهی خال مخالی از نظر پروتئین بسیار غنی است و 100 گرم ماهی خال مخالی تقریباً 24 گرم پروتئین دارد.

محتوای کالری ماهی خال مخالی که از نظر ارزش غذایی بسیار غنی است نیز مورد توجه است، وقتی ماهی خال مخالی از نظر کالری ارزیابی می شود، مشاهده می شود که 100 گرم ماهی خال مخالی دارای 261 کالری است.

فواید ماهی خال مخالی

فواید ماهی خال مخالی

می توانید در طول فرآیند لاغری ماهی خال مخالی مصرف کنید. با این حال، نحوه پخت و پز شما بر کالری مصرفی شما تأثیر می گذارد.

برای اینکه طعم ماهی خال مخالی از بین نرود، توصیه می شود آن را در سینی یا روی گریل بپزید. بنابراین می توانید ماهی خال مخالی با کالری کم تری مصرف کنید.

فواید ماهی خال مخالی چیست؟

این یک واقعیت شناخته شده است که ماهی مفید است، اما ماهی های مفیدتر در بین ماهی ها وجود دارد. مشخص است که ماهی های سردآبی در مقایسه با سایر گونه های ماهی از نظر ارزش غذایی غنی تر هستند. به عنوان یک ماهی آب سرد، فواید ماهی خال مخالی بسیار است.

اول از همه، مفید است زیرا سرشار از امگا 3 است، زیرا اگرچه روغن امگا 3 یک روغن فوق العاده مفید است، اما در بدن انسان تولید نمی شود و این روغن را می توان بیشتر از طریق ماهی وارد بدن کرد.

علاوه بر روغن امگا 3، ویتامین ها، مواد معدنی، پروتئین ها، کوآنزیم ها و اسیدهای چرب ضروری موجود در ماهی خال مخالی تاثیر مثبتی بر رشد جسمانی دارند و در عین حال به رشد ذهنی نیز کمک زیادی می کنند.

چگونه ماهی خال مخالی بپزیم؟

ماهی خال مخالی که بیشتر توسط دوستداران ماهی مصرف می شود را می توان به عنوان غذا در فر، بخارپز و سرخ کرد و همچنین به عنوان پیش غذا مصرف کرد.

هنگامی که معمولاً به عنوان یک وعده غذایی ترجیح داده می شود، می توان دستور العمل های مختلفی را با ماهی خال مخالی پخته شده در فر، بخارپز و سرخ شده امتحان کرد.

برای تهیه منوی اشتها آور ماهی خال مخالی، ماهی خود را سس داده و بپزید. می‌ توانید سالاد، سبزیجات و پیش‌غذاها را اضافه کنید تا یک غذای رنگی و بصری در بشقاب خود ایجاد کنید.

می توانید از یک بشقاب بزرگ در ارائه ها استفاده کنید تا ماهی خال مخالی راحت تر مصرف شود.

برای تهیه یک بشقاب ماهی خال مخالی، یک سالاد با سس سبزیجات فصل، هویج پخته شده و سیب زمینی طعم تربچه خال مخالی را دو چندان می کند.

فواید ماهی خال مخالی

فواید ماهی خال مخالی

8 دستور پخت مورد علاقه ماهی خال مخالی:

محبوب ترین دستور العمل های ماهی خال مخالی شامل انواع مختلفی از نسخه ها است. برای دوستداران فیله، دستور العمل های استفاده از فیله ماهی خال مخالی را می توان اعمال کرد. در عین حال، دستور العمل های تهیه شده با سس ماهی خال مخالی را می توان برای کسانی که ماهی و سس دوست دارند امتحان کرد.

طعم ماهی را با ماهی خال مخالی پخته با سس میل کنید:

ماهی هایی که به صورت فیله گرفته می شوند و شسته و آبکش می شوند. ماهی خال مخالی که حدود 2 تا 3 ساعت خوابانده شده در سس را در سینی فر گذاشته و به مدت 20 دقیقه می گذاریم تا بپزد. بعد از پخت می توان آن را با سالاد فصل سرو کرد.

فیله ماهی خال مخالی با سبزیجات:

برای کسانی که خال مخالی را در فیله و با سبزیجات دوست دارند، فیله ماهی خال مخالی با سبزیجات در فر را می توان توصیه کرد. فیله های ماهی خال مخالی به همراه نمک و روغن روی سینی پخت قرار می گیرند. سیب زمینی، سیر، پیاز، فلفل و گوجه فرنگی را نیز برش داده و روی ماهی خال مخالی می گذارند. ماهی خال مخالی پخته شده در 35-40 دقیقه آماده سرو است.

ماهی خال مخالی با سس:

وقتی صحبت از پختن ماهی می شود، امتحان سس های مختلف اجتناب ناپذیر است. ماهی خال مخالی سس شده با طعمی متفاوت با سس فوق العاده ای که با رب گوجه فرنگی، نمک، سیر و روغن زیتون تهیه می شود، به دوستداران ماهی ارائه می شود. بعد از آماده شدن سس، ماهی خال مخالی ها را خوابانده و حدود 3 ساعت استراحت می دهند. سپس در تابه سرخ می شود.

دستور غذای کاملاً جدید برای پیش غذای ماهی برای دوستداران پیش غذا:

پیش غذا ماهی خال مخالی با آویشن تازه:

برای کسانی که نمی دانند آیا ماهی خال مخالی فقط یک وعده غذایی است، پیش غذای ماهی خال مخالی با آویشن تازه می تواند به عنوان یک جایگزین عالی نشان داده شود. برای خوردن این پیش غذای فوق ‌العاده، ابتدا ماهی ربع شده را با برگ بو و لیمو به مدت 15 تا 20 دقیقه بخارپز می ‌کنند. پس از پخت، ماهی خال مخالی که از قبل نرم شده است، بدون له شدن تکه تکه می شود. بعد از مخلوط شدن با روغن زیتون و لیمو و آویشن در یخچال قرار می دهیم تا خنک شود. بعد از سرد شدن می توان آن را با سماق یا سس سویا سرو کرد.

کاربردی ترین شکل ماهی: ماهی خال مخالی سرخ شده:

یکی از کاربردی ترین روش های طبخ ماهی ماهی خال مخالی در تابه است. این غذا دو مرحله دارد که پخت آن کاملاً ساده است. در مرحله اول ماهی های شسته شده و شور شده را در یخچال قرار می دهند تا 2 ساعت استراحت کند. ماهی آماده برای پخت را در آرد آغشته کرده و در تابه سرخ می کنند. برای سرو می توان گوجه فرنگی و پیاز قرمز را توصیه کرد.

لذیذترین خال مخالی: خال مخالی بخار پز

ماهی خال مخالی را می توان با برش برای بخارپز کردن استفاده کرد. به همین ترتیب، پیاز و سیب زمینی مطابق با ماهی خال مخالی به صورت حلقه ای بریده می شوند. در این دستور می توان از لیمو و جعفری به صورت دلخواه استفاده کرد. ماهی خال مخالی بخارپز که با اضافه کردن نمک، فلفل و روغن زیتون آماده پخت است، پس از حدود 30 دقیقه پخت آماده سرو است.

ماهی خال مخالی با آرد ذرت: ماهی خال مخالی سرخ شده

می تواند به عنوان یک جایگزین خوب برای کسانی که دوست دارند ماهی را به صورت سرخ شده مصرف کنند، ارائه شود. ماهی خال مخالی های آردپاشی شده دو طرف در تابه ای که از قبل گرم شده سرخ می شوند و سیب زمینی سرخ شده با آرد ذرت آماده سرو هستند. در صورت درخواست می توان از ادویه های مختلف علاوه بر آرد ذرت استفاده کرد.

ماهی خال مخالی روی کاغذ:

یکی دیگر از ابعاد ماهی پخته شده قطعاً تکنیک پخت روی کاغذ است، یکی از ماهی هایی که به بهترین وجه با این روش پخت مناسب است ماهی خال مخالی است. هنگام تهیه ماهی خال مخالی روی کاغذ، می توان از لیمو و جعفری نیز استفاده کرد تا طعم متفاوتی به آن ببخشد. ماهی خال مخالی با نمک، فلفل و روغن زیتون ترشی می شود. ابتدا ماهی خال مخالی و سپس برش های لیمو و جعفری را روی سینی فر که با کاغذ روغنی پوشانده شده می گذاریم.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.