چگونه بوی ماهی سنگسر را بگیریم؟


من عاشق بوی ماهی کبابی، سرخ کرده یا پخته شده هستم. هرچند چند ساعت بعد از پخت، حتی خیلی بعدتر از تموم شدن وعده غذایی، بوی ماهی سنگسر در خانه می ماند و واقعاً اذیت کننده است، اما روش هایی وجود دارند که در این مواقع به کمک ما می آیند.

روش های از بین بردن بوی ماهی سنگسر

چند راه حل ساده برای خلاص شدن از این بوها وجود دارد. این راه حل ها برای از بین بردن بوی غذاهایی مثل بیکن، کباب، کلم بروکسل، جیگر و سیر هم کاربرد دارد.

چگونه بوی ماهی سنگسر را بگیریم؟

ماهی تازه بخرید

مهم ترین مئله این است که شما تازه ترین ماهی در بازار را بخرید. یک ماهی فروشی که به آن اعتماد دارید را پیدا کنید و از او خرید کنید. ماهی تازه نباید خیلی بوی تند و تیزی بدهد، بلکه باید بوی شیرین و شور داشته باشد.

اگر بسته بندی را باز کردید و ناگهان بوی بدی از آن ساتع شد، پیشنهاد من این است که ماهی را دور بیاندازید؛ چرا که به طور حتم ماهی برای مدت زمان زیادی در بسته بوده و تازه نیست. اما حتی تازه ترین ماهی هم می تواند قبل یا بعد از پخته شدن بوی نامطبوعی را در خانه ایجاد کند.

ماهی را با آب سرد بشورید

قبل از شروع به پختن ابتدا ماهی را با آب سرد و نه داغ بشورید تا بیشتر باکتری های آن از بین برود. سپس با دستمال کاغذی خشک کنید و آن را بپزید. این کار تا حدود زیادی بو را از بین می برد.

چگونه بوی ماهی سنگسر را بگیریم؟

در و پنجره ها را باز بذارید

اگر دمای هوا مناسب بود، بهتر است تمام پنجره ها را باز بذارید تا بوی ماهی خارج شود و هوای تازه جریان پیدا کند. حتی اگر هوا سرد یا بارانی است، باز هم پنجره ها را باز کنید. در این جور مواقع چند شکاف کوچیک هم می تواند به گردش بهتر هوا در مقایسه با زمانی که تمام پنجره ها بسته باشند، کمک کند.

هرچه زودتر پنجره ها را باز کنید بهتر است. قبل از شروع به آشپزی آن ها را باز کنید و بذارید تا چند ساعت بعد از پخت غذا هم همچنان باز بمانند. من حتی بسته به هوای بیرون، در پشتی را هم باز می گذارم. ما روی تمام پنجره ها پرده داریم اما درها به طور کامل بی حفاظ هستند بنابراین اگر هنوز اوایل بهار باشد و سرو کله حشره ها هنوز پیدا نشده باشد، در را برای مدت طولانی باز می گذارم.

فن ها را قبل، حین و بعد از پخت و پز روشن کنید

پنکه های سقفی یا پنکه های معمولی را روشن کنید تا سریع تر هوا به جریان بیفتد و بوها خارج شوند. درست مثل پنجره ها هرچه زودتر پنکه ها را روشن کنید، زودتر هم از شر بوهای بد خلاص می شوید.

چگونه بوی ماهی سنگسر را بگیریم؟

از شر منبع بو خلاص شوید

به محض تمام شدن غذا تمام باقی مانده ها را بسته بندی کنید و در یخچال قرار بدید، ظرف ها را بشورید و آشغال ها را بیرون از خانه بذارید. تمیز کردن منبع بو و خارج کردنش از خانه باعث کاهش بو در سریع ترین زمان ممکن می شود. همچنین می توانید سطوح آشپزخانه را هم با سرکه یا آبلیمو پاک کنید تا بو زودتر از بین برود.

شمع روشن کنید

شمع های معطر بهترین روش برای پوشاندن بوی بد هستند. شمع های مورد علاقه من از برند تایلر هستند که در تگزاس خیلی معروف اند. یک عدد شمع بیشتر بوها را از بین می برد و بوی آن هم تا زمان زیادی باقی می ماند.

شمع های تایلر انواع مختلی دارد که از بین آن ها من عاشق دیوا و های مینتننس هستم. بوی هر دو بیشتر مثل بوی عطر یا ادکلن هستش تا بوی طعم غذا. همچنین عطرهای لیمو و نعناع هم برای مقابله با بوی بد خیلی خوب عمل می کنند. در اینجا هم باز  قبل از شروع به آشپزی شمع خود را روشن کنید و اجازه بدهید در تمام طول پخت، صرف غذا و تمیز کردن آشپزخانه بسوزد.

قابلمه اصلی را بجوشانید

هرچه زودتر قابلمه ای که برای پخت ماهی استفاده کرده اید را روی گاز بجوشانید، زودتر از شر بوی ماهی سنگسر خلاص می شوید. اگر گاز یا ماکرویو شما هم بوی ماهی گرفته باشد، یک کاسه آب جوشانده شده حاوی یکی از مواد زیر را به طور مستقیم داخل آن قرار بدهید و بگذارید تا 24 ساعت باقی بماند.

چگونه بوی ماهی سنگسر را بگیریم؟

لیمو یا سایر مرکبات

چند لیمو را خرد کنید. تکه های لیمو را در آب بیندازید و اجازه بدهید لیموها در آب روی گاز بجوشد. اگر در دستور پخت شما لیمو با آبلیمو بود، به راحتی می توانید از پوست لیموی دور ریخته شده برای این کار استفاده کنید. اگر آن روز یک پرتغال یا گریپ فروت هم خورده باشید، می توانید از پوست آن ها همراه لیمو یا بدون لیمو استفاده کنید.

سرکه

در داخل یک تابه کوچک مقداری سرکه بریزید و روی شعله بگذارید. اجازه بدهید تا برای مدت زمانی روی گاز بجوشد.

دارچین و ادویه جات

یک قابلمه آب را با چند چوب دارچین یا سایر ادویه های خوشبو مثل میخک آسیاب شده یا رزماری تازه بجوشانید.

تمیز کردن پارچه ها

پارچه ها عادت دارند بوهای بد را به دام بیاندازند. بنابراین با یک اسپری خوشبو کننده مبل ها ، کوسن ها و پرده ها را اسپری کنید تا مرطوب شوند و بوی بد از بین برود. همین طور می توانید خوشبو کننده را در هوای خانه هم اسپری کنید تا ماندگاری آن بیشتر شود.

روش های دیگر

در زیر چندین روش از بین بردن بو که دوستانم به من توصیه کردن را برایتان توضیح می دهم اما خودم آن ها را امتحان نکرده ام، پس نمی توام درباره اثربخشی آن ها نظری بدهم. تمام روش ها ارزان ، آسان و رایگان هستند و ارزش یکبار امتحان کردن را دارند.

  • یک حوله خیس را نزدیک گاز یا فری که ماهی در آن در حال پخته شدن است، بگذارید. گفته می شود حوله خیس بیشتر بوی ماهی را جذب می کند.
  • یک تکه سیب را در ماهیتابه همراه با ماهی بپزید یا در روغن با آن سرخ کنید. همین یک تکه سیب بوی بد ماهی را به خود جذب می کند.
  • هنگام سرخ کردن ماهی یک تکه چوب دارچین را همراه با آن در روغن سرخ کنید. مطمئن نیستم که با این کار ماهی بوی دارچین می گیرد یا خیر ولی سرخ شدن دارچین در روغن باید بوی خیلی شدید ماهی را از بین ببرد.
  • در زمان پختن ماهی یک قاشق کره بادام زمینی به ماهیتابه اضافه کنید. این روش به طور حتم بو را از بین می برد، اما نمی دانم در مزه ماهی چه تغییری ایجاد می کند.
  • ماهی را حداقل نیم ساعت قبل از پختن در شیر بخوابانید. این روش بوی ماهی را بدون تغییر در طعم آن از بین می برد.
  • قبل از پختن، ماهی را در آب حاوی 4/1 پیمانه سرکه یا لیمو قرار دهید. در اینجا هم مانند شیر باید بوی غذا بدون ایجاد تغییری در طعم آن از بین برود اما من نمی توانم این را تضمین کنم.

در آخر

از بین بردن بوی ماهی سنگر و به طور کلی انواع ماهی ها یکی از دغدغه  های اصلی یک آشپز است. اینکه چه جوری بوی ماهی را بعد از پختن از بین ببریم به نظر من بیشتر به نحوه طبخ آن بستگی دارد. در بالا تمام روش هایی که خودم امتحان کرده بودم و روش هایی که به من توصیه شده بودن را برایتان توضیح دادم. روش ها را امتحان کرده و اگر راه حل جدیدی پیدا کردید آن را با ما به اشتراک بگذارید.

Source: www.dengarden.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.