طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

برای اینکه بتوانید نسبت به طبخ ماهی سرخو اقدام کنید، موارد بسیار زیادی در برابرتان خواهد بود. در ادامه این موارد را برایتان توضیح خواهیم داد.

طبخ ماهی سرخو

در ادامه مراحل چند غذا مختلف را برایتان بیان خواهیم کرد. سعی کنید که در خانه آن را بپزید و از آن لذت ببرید.

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

طبخ ماهی سرخو در حالت سرخ شده

مرحله 1

ماهی را با روغن زیتون، ریحان، آویشن، نمک و فلفل مزه دار کنید. 1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن زیتون در دو طرف ماهی ریخته و با دستتان آن را ماساژ دهید. دو طرف ماهی را نمک و فلفل بپاشید. 1 قاشق چایخوری (0.8 گرم) آویشن تازه و خرد شده و 1 قاشق غذاخوری (2.6 گرم) ریحان تازه و خرد شده را فقط در قسمت گوشتی ماهی فشار دهید.

اگر سبزی تازه ندارید، مقداری سبزی خشک مانند 1 قاشق چایخوری (0.5 گرم) ریحان یا رزماری، 1 قاشق چایخوری (1 گرم) آویشن، یا 1 قاشق چایخوری (0.6 گرم) رزماری اضافه کنید. چاشنی ایتالیایی در اندازه های مشابه نیز کار می کند.

مرحله 2

1 قاشق غذاخوری (15 میلی لیتر) روغن زیتون را در یک تابه روی حرارت متوسط ​​گرم کنید. تابه نچسب انتخاب کنید که پخت و پز راحت تر شود. قبل از اینکه ماهی را اضافه کنید، اجازه دهید روغن چند دقیقه داغ شود. هنگامی که آماده شد، درخشش ملایمی خواهد داشت.

مرحله 3

ماهی را به سمت پایین در ماهیتابه قرار دهید تا به مدت 3 دقیقه بپزد. ماهی باید قهوه ای طلایی شود. با این حال، نمی خواهید گیاهان تازه بسوزند، بنابراین قبل از اینکه به آن نقطه برسد، آن را بچرخانید. می توانید لبه ماهی را بلند کرده و کف آن را بررسی کنید.

مرحله 4

ماهی را برگردانید تا 4 دقیقه دیگر یا بیشتر بپزد. ماهی را برگردانید تا پوست آن به سمت پایین باشد. ملایم باشید، زیرا اگر خیلی خشن با ماهی برخورد کنید، تکه تکه می شود. برای چرخاندن آن از کاردک استفاده کنید.

ماهی زمانی درست می شود که با چنگال به راحتی پوسته پوسته شود. ماهی را با یک طرف برنج یا اسفناج سرخ شده سرو کنید. در پایان می توانید با تکه کره یا کمی لیمو را روی ماهی اضافه کرده و از خوردنش لذت ببرید.

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

طبخ ماهی سرخو در حالت کبابی

مرحله 1

فیله های ماهی را با شستن و بریدن پوست آماده کنید. ماهی را زیر آب خنک و جاری بشویید و خشک کنید. رطوبت پوست را به جای ترد کردن بخار می کند. برخی از سرآشپزها ترجیح می دهند چند برش در امتداد پوست ایجاد کنند. به سادگی برش های مورب کم عمق در پوست از بالا به پایین هر 1 اینچ (2.5 سانتی متر) یا بیشتر ایجاد کرده تا رطوبت از آن عبور کند. در صورت تمایل می توانید ماهی را بدون پوست بپزید.

مرحله 2

پوست را با 0.25 فنجان (59 میلی لیتر) روغن زیتون بمالید. برس شیرینی پزی را به روغن زیتون آغشته کنید و آن را به طور مساوی روی ماهی بمالید تا یک پوشش خوب و سبک ایجاد شود. مطمئن شوید که تمام پوست را با روغن زیتون می پوشانید. روغن زیتون باقی مانده را دوباره استفاده نکنید، مگر اینکه آن را گرم کنید تا باکتری ها را از بین ببرید.

مرحله 3

ماهی را برگردانید و کمی مزه دار کنید. ماهی را به سمت پایین روی یک ورقه پخت قرار دهید. گوشت ماهی را با نمک و فلفل تازه آسیاب شده به دلخواه مزه دار کرده و با 1/2 قاشق چایخوری (9 گرم) نمک و 1/2 قاشق چایخوری (4 گرم) فلفل شروع کنید.

در این مرحله می توانید از چاشنی های دیگر نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید 1 قاشق چای خوری (2.5-3.2 گرم) پودر پیاز یا سیر را روی ماهی بپاشید یا کمی فلفل قرمز یا فلفل قرمز به آن اضافه کنید.

مرحله 4

گریل را روی حرارت متوسط ​​گرم کرده و روغن آن را کم کنید. دمای 350 تا 375 درجه فارنهایت (177 تا 191 درجه سانتیگراد) را هدف قرار دهید، چه در حال کار بر روی کباب پز گازی یا زغالی. قبل از اینکه ماهی را زمین بگذارید، مطمئن شوید که گریل بسیار تمیز است، زیرا اگر نباشد می چسبد.

روی گریل را روغن بمالید تا ماهی نچسبد. برای پوشاندن رنده به اندازه کافی استفاده کنید، اما مراقب باشید دستتان نسوزد.

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

مرحله 5

ماهی را روی گریل به مدت 5-6 دقیقه از یک طرف بپزید. ماهی را با پوست به سمت پایین روی گریل قرار دهید. حدود 5 دقیقه صبر کنید، سپس بررسی کنید که آیا پوست ترد شده است یا خیر. اگر دارد، شما آماده چرخاندن ماهی هستید. اگرنه یک دقیقه دیگر یا 2 صبر کنید.

مرحله 6

ماهی را برگردانید و 3-4 دقیقه دیگر آن را بپزید. ماهی را با احتیاط با کفگیر برگردانید. شکننده است، پس ملایم باشید. در حالی که نمی خواهید آن را در حالی که آن را جا به جا می کنید، از بین ببرید. اجازه دهید 3 دقیقه دیگر یا بیشتر از طرف گوشت بپزد تا ماهی به راحتی پوسته پوسته شود.

مرحله 7

اجازه دهید ماهی از روی گریل استراحت کند و سپس آن را سرو کنید. ماهی را در ظرف سرو بریزید و بگذارید حدود 5 دقیقه بماند. مقداری لیموی تازه را روی فیله ها فشار دهید و آن را با سبزیجات کبابی یا بخارپز سرو کنید. همچنین می توانید کمی جعفری تازه روی آن بریزید. به این ترتیب روشی از انواع راه های طبخ ماهی سرخو را گذرانده اید.

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

روش سوم طبخ ماهی سرخو

مرحله 1

ادویه ها را با هم مخلوط کنید که مخلوط ادویه داشته باشید. برای این کار 1 قاشق غذاخوری (7 گرم) پاپریکا شیرین، 1 1/2 قاشق چایخوری (9 گرم) نمک، 1 قاشق چایخوری (2.5 گرم) پودر پیاز، 1 قاشق چایخوری (1.7 گرم) فلفل قرمز، 1 1/2 قاشق چایخوری (4) اضافه کنید. گرم فلفل آسیاب شده (سیاه یا سفید)، 1/2 قاشق چایخوری (0.5 گرم) آویشن خشک و 1/2 قاشق چایخوری (0.5 گرم) پونه کوهی خشک در یک کاسه کوچک، به هم بزنید تا مواد ترکیب شوند.

می توانید به مقدار مساوی از فلفل سیاه و سفید استفاده کنید یا فقط از یک مورد بهره ببرید.

مرحله 2

170 گرم کره را در مایکروویو ذوب کنید.

مرحله 3

ماهی را با چاشنی آماده شده مزه دار کنید. مقدار زیادی روی دو طرف فیله ها بپاشید. از تمام چاشنی برای 6 فیله استفاده کنید. چاشنی را به آرامی با دستان خود به ماهی فشار دهید.

مرحله 4

تابه چدنی را روی حرارت متوسط ​​روبه بالا گرم کنید. ماهیتابه را روی ذغال داغ در کوره زغالی قرار دهید. زغال سنگ باید سیاه مات با پوشش خاکستری باشد، نه سفید داغ. برای گریل گازی، آن را روی حرارت متوسط ​​روبه بالا قرار دهید.

می توانید این کار را در داخل اجاق گاز انجام دهید، اما باید پنجره ها را باز کنید تا دود از بیرون خارج شود. گرمای زیاد مورد نیاز دود زیادی تولید می کند.

مرحله 5

کره را به تابه اضافه کنید. 14 تا 28 گرم کره را در تابه ای که هر فیله را در آن قرار می دهید، بریزید.

مرحله 6

2 تا 3 فیله را در تابه قرار دهید و اجازه دهید که یک طرف به مدت 2 دقیقه بپزد. بگذارید حدود 2 دقیقه از آن طرف بپزد. لبه فیله را بالا بیاورید تا ببینید ته آن ذغالی شده است یا خیر. اگر چنین است، وقت آن شده که جا به جایش کنید.

طبخ ماهی سرخو و لذت آشپزی

مرحله 7

ماهی را برگردانید و کمی کره اضافه کنید. وقتی ته آن ذغال شد، با استفاده از کاردک، ماهی را برگردانید. 1 قاشق چای خوری یا بیشتر از کره ذوب شده را روی هر فیله پس از برگرداندن آنها بریزید. لازم نیست کره را اندازه بگیرید. کافی است روی هر فیله مقداری کره ذوب شده بریزید.

مرحله 8

2-3 دقیقه دیگر بپزید تا ماهی تمام شود. بعد از تمام شدن طرفی باید طرف دیگر آن زغال شود. برای بررسی اینکه آیا ماهی کاملاً پخته شده است یا خیر، به آرامی روی ضخیم ترین قسمت ماهی فشار دهید. اگر در ماهی رد تورفتگی بگذارد، کار تمام است.

مرحله 9

2-3 فیله دیگر را به همین ترتیب بپزید. وقتی اولین دسته را از ماهیتابه خارج کردید، به سراغ فیله های دیگر بروید. می توانید اولین فیله ها را در کمترین دمایی که فر دارید در فر قرار دهید تا زمانی که بقیه آماده شوند، آنها را گرم نگه دارید. 170 تا 200 درجه فارنهایت مطلوبی خواهد بود.

سخن آخر

در این مقاله سعی کردیم روش های مختلف طبخ ماهی سرخو را برایتان بیان کنیم. با انجام این کارها قادر هستید که غذایی دریایی داشته باشید و از آن لذت ببرید.

Source: www.saltstrong.com

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.