دستور پخت غذا با اوزون برون

دستور پخت غذا با اوزون برون

پخت غذا با اوزون برون یکی از بهترین لذت های پخت غذاهای دریایی است. با توجه به این موضوع می توان گفت، غذاهای دریای مورد مناسبی برای استفاده در مهمانی و مراسمات بزرگ هستند. در نتیجه بهتر است روش های طبخ این غذای دریایی را بیاموزید.
در ادامه این موضوع می توان گفت، ماهی اوزون برون خواص زیادی دارد که بهتر است افراد در هر گروه سنی استفاده از این ماهی را در دستور برنامه غذایی خود قرار دهند. به این موضوع توجه داشته باشید که برای پخت این غذا باید موارد خاصی را رعایت کنید که در ادامه به توضیح آنها پرداخته می شود.

دستور پخت غذا با اوزون برون

غذاهای متنوعی را با استفاده از ماهی اوزون برون می توان طبخ کرد. با توجه به این موضوع می توان گفت، برای پخت این غذا بهتر است، ذائقه افراد مختلف را در نظر بگیرید و در نهایت مناسب ترین گزینه را انتخاب کنید، در ادامه به بررسی بیشتر دستور پخت غذا با اوزون برون می پردازیم و امید است بخوبی از این مقاله استفاده کنید.

دستور پخت غذا با اوزون برون

کباب ماهی اوزن برون

کباب ماهی نیز یکی از غذاهای بسیار لذیذ و دلچسب است. با توجه به این موضوع می توان گفت، ایرانیان نیز از دیرباز به این غذا علاقمند بودند و در وعده های غذایی خود از آن استفاده می کردند. با توجه به این موضوع در ادامه به بررسی دستور پخت این غذا می پردازیم.

مواد لازم برای تهیه اوزون برون کبابی

دو عدد پیاز

ماهی اوزون برون 800 گرم

فلفل دلمه ایی 2 عدد

3 قاشق غذاخوری روغن مایع

آب لیموترش 4 قاشق

نمک و فلفل به میزان لازم

در ابتدا بهتر استخوان های درشت ماهی را از آن جدا کنید و در ادامه پوست آن را جدا کنید. به این موضوع توجه داشته باشید که بهتر ماهی ها را مانند فیله خرد کنید و آنها را درون ظرف قرار دهید. در ادامه پیازها را رنده کنید و سعی کنید آب پیاز را جدا کنید.

در مرحله بعد آب پیاز را به ظرف حاوی ماهی اضافه کنید، نمک، فلفل و آبلیمو را نیز به مواد اضافه کنید، توجه داشته باشید در این مرحله بهتر است، مواد را با دست مخلوط کنید که در نهایت ماهی به خوبی طعم دار شود.

در ادامه توجه داشته باشید ک بهتر است، مواد را به مدت دو ساعت در یخچال قرار دهید. پس از گذشت دو ساعت ماهی را از یخچال خارج کنید، فلفل دلمه ها را نیز خرد کنید، در ادامه ماهی و فلفل دلمه را با هم به سیخ بکشید.

به این موضوع توجه داشته باشید که ماهی کبابی را به دو روش تابه ایی و ذغالی میتوانید تهیه کنید، در ادامه به بررسی هر دو روش میپردازیم.

برای تهیه ماهی کبابی در تابه بهتر است، کف تابع را با روغن دلخواه کمی چرب کنید، در ادامه ترکیب ماهی و فلفل را درون تابه قرار دهید و در ادامه صبر کنید که یک طرف ماهی سرخ شود و سعی کنید طرف دیگر ماهی نیز سرخ شود.

برای تهیه ماهی کبابی ذغالی در ابتدا منقل را آماده کنید، توجه داشته باشید که زغال ها حتماً به یک اندازه و یک دست باشند، در ادامه سیخ ها را روی منقل قرار دهید و بعد از مدتی که ماهی ها تغییر رنگ دادند و مغز پخت شوند، آنها را از روی منقل بردارید.

در پایان میتوانید این ماهی را به وسیله جعفری و سبزی های معطر تزیین کنید و در مهمانی و دورهمی ها از این غذا لذت ببرید.

در ادامه بررسی پخت غذا با اوزون برون به آموزش دستور پخت ماهی سرخ شده میپردازیم.

دستور پخت غذا با اوزون برون

ماهی اوزون برون سرخ شده

یکی دیگر از غذاهای دریایی مورد علاقه افراد به خصوص ایرانی ها ماهی اوزون برون سرخ شده است. با توجه به این موضوع می توان گفت، این ماهی خواص زیادی دارد که در ادامه به توضیح دستور پخت آن می پردازیم.

مواد لازم جهت تهیه اوزون برون سرخ شده

ماهی اوزون برون 800 گرم

پیاز دو عدد

نمک، فلفل و زردچوبه به میزان لازم

روغن به مقدار لازم

در ابتدا بهتر است، استخوان های ماهی را کامل درآورید و در مرحله بعد سعی کنید ماهی را با ابعاد یکسان تکه کنید. در ادامه کف تابه را با روغن چرب کنید. بعد از اینکه ماهی را با دقت خشک کردید، سعی کنید آن را به نمک، فلفل و زردچوبه آغشته کنید.

در ادامه به مدت نیم ساعت ماهی را درون یخچال قرار دهید. بعد از گذشت نیم ساعت ماهی را از یخچال بیرون آورید و درون روغن که بخوبی داغ شده است قرار دهید، با توجه به ذائقه خود میتوانید، ادویه های دیگری را نیز به آن اضافه کنید.

بعد از مدتی که ماهی کامل سرخ شد، میتوانید از را با توجه به سلیقه خود با پلو میل کنید. در ادامه بررسی پخت غذا با اوزون برون، به توضیح پخت ازون برون در فر میپردازیم.

ماهی اوزون برون در فر

با توجه به اینکه برخی افراد برای پخت انواع غذاها از مقدار زیاد روغن استفاده نمی کنند، طبخ ماهی در فر گزینه مناسبی برای آنها است. به این موضوع توجه داشته باشید که برای پخت ماهی در فر باید نکاتی را رعایت کنید که در ادامه به آنها می پردازیم.

مواد لازم برای پخت ماهی در فر

ماهی اوزون برون 2 عدد

2 عدد برش لیموی تازه

گوجه فرنگی 2 عدد

سیب زمینی 2 عدد

روغن به میزان لازم

فلفل دلمه ایی

نمک، فلفل به میزان لازم

در ابتدا سیب زمینی ها را به شکل حلقه برش می دهیم و نمک، فلفل و… را به آن اضافه می کنیم. در ادامه ماهی ها را شسته و کاملاً خشک می کنید. در این مرحله نمک، فلفل، زردچوبه و… را به ماهی اضافه می کنید و مدتی به آن زمان می دهید که کاملاً جذب آن شود.

در ادامه کف ظرف را چرب می کنیم و سیب زمینی ها را درون آن قرار می دهیم سپس ماهی را نیز روی سیب زمینی ها می گذاریم و تعدادی از برش های لیمو را نیز روی ماهی قرار می دهیم.

در ادامه ظرف را در دمای 200 درجه سانتی گراد درون فر به مدت 45 دقیقه قرار می دهیم.

سخن آخر

در این مقاله به موضوع پخت غذا با اوزون برون پرداخته شد. در ادامه می توان گفت، ایرانیان از سال های دور علاقه زیادی به غذاهای دریایی به خصوص ماهی ها داشته اند. با توجه به این موضوع می توان گفت غذاهای دریایی علاوه بر طعم بی نظیری که دارند، برای سلامت و شادابی بدن بسیار مفید هستند.
بهتر است مصرف ماهی را در دستور غذایی خود قرار دهید، از طعم و خاصیت آن لذت ببرید و در نهایت سلامت و شادابی خود را تضمین کنید.

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.