حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

ماهی های سنگسر، یکی از انواع گونه های ماهی جنوب هستند که تعداد زیادی از علاقه مندان به خوردن ماهی حتما آن را امتحان کرده اند یا مشتاق امتحان مزه آن هستند. آیا تا به حال به این موضوع فکر کردید درباره این ماهی لذیذ چه قدر اطلاعات دارید؟ در این مقاله قرار است با حقایقی راجع به ماهی سنگسر آشنا شوید که پیش از این درباره اش نمی دانستید. بی اهمیت از کنار این گونه خارق العاده نگذرید.

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

گونه های مختلف ماهی سنگسر

یکی از حقایقی راجع به ماهی های سنگسر گوناگونی گونه های این ماهی است. در آب های بین الملل 134 گونه از ماهی های سنگسر شناسایی شده که متعلق به 19 جنس متفاوت است.

در آب های خلیج فارس و دریای مکران 16 گونه در 3 جنس از سنگسر گزارش شده است. تعداد یک گونه Diagramma و تعداد هشت گونه از  Plectorhinchus و هفت گونه از Pomadasys وجود دارد. گران ترین نوع سنگسر سنگسر سفید یا نقره ایست که صادراتی است.

اسامی بومی ماهی های سنگسر

به گونه ای از سنگسر به نام خنوخط سفید شیرین لب سفید می گویند و خنوخال سیاه را عروس ناخدا می خوانند. ماهی خنوزردباله را با نام های الوالو، زرد وی، خنوگل باقلی می شناسند. گونه های متفاوت دیگری با اسامی محلی وجود دارند که پرداختن به آن ها از دایره اطلاعاتی این مقاله خارج است.

بافت ماهی سنگسر

اگر هنوز موفق به میل کردن ماهی سنگسر نشدید، درباره بافت این ماهی باید بدانید که گوشتی سفید و کمی سفت دارد. برای افراد حساس به بوی ماهی این گونه، بویی مطلوب دارد و می تواند   آن ها را راضی کند. همچنین میزان تیغ این ماهی متوسط است. علاوه بر این پوست این ماهی سفت است.

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

صدای سنگسر

برخی از گونه های سنگسر از خود صدایی غرغر مانند هنگام خروج از آب ایجاد می کنند. برخی از آن ها با ساییدن دندان های حلقی و با کمک کیسه شنا صدا تولید می کنند.

طبع سنگسر

طبع ماهی ها بر حسب میزان شوری آب متغیر است. به همین دلیل طبع ماهی سنگسر به دلیل وجود در آب های شور، گرم محاسبه شده می شود. هرچه میزان شوری آب بیشتر باشد، سردی طبع کم تر است. سردی آب بر سردی مزاج تاثیر می گذارد.

خواص موجود در این گونه آبزی

حتما درباره خواص ماهی ها شنیده اید. اما چیزی که این ماهی را از دیگر ماهی ها متمایز می سازد، خواص فوق العاده اش است. بیشتر حقایقی راجع به ماهی سنگسر که شما را به شگفتی وا می دارد در خواص آن گنجانده شده است. سنگسر منبعی سرشار از انواع ویتامین و پروتئین هاست.

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

ویتامین

ویتامین های گروه B مانند B1,B2,B3 از دیگر شگفتی های موجود در این گونه به شمار می رود. از حقایقی راجع به ماهی سنگسر می توان به مقدار سرشار ویتامین در آن اشاره کرد. همچنین ویتامین های گروه E و C نیز در گونه ماهی های سنگسر وجود دارد.

پروتئین

ماهی های سنگسر پر از پروتئین هستند. گوشت این نوع ماهی جزو دسته های کم کالری محسوب می شود. در هر 100 گرم گوشت ماهی 20 گرم پروتئین وجود دارد که این مقدار نسبت به سایر ماهی های دریایی به طرز چشمگیری بسیار بیشتر است.

کالری

کالری ماهی های سنگسر کم است و کلسترول پایینی دارد که در هر 100 گرم حدود 0.3 میلی گرم است. این میزان برای افراد دارای چربی خون مواد غذایی مناسبی محسوب می شود.

کلسیم

ویتامین D موجود در این نوع ماهی کمک بزرگی برای جذب کلسیم محسوب می شود. همچنین میزان کلسیمی که در این ماهی وجود دارد  23 میلی گرم است که منبعی قابل توجه برای افرادی است که مستعد ابتلا به پوکی استخوان هستند.

پتاسیم

میزان پتاسیم موجود در این ماهی متوسط است و حتی برای افراد مسن نیز قابل مصرف است و غذایی سالم محسوب می شود.

آهن

در ماهی های سنگسر آهن نیز یافت می شود. برای افرادی که کمبود آهن دارند مصرف سنگسر توصیه می شود. میزان آهن موجود در سنگسر 0.7 میلی گرم در هر 100 گرم محاسبه شده است. آهن موجود در سنگسر باعث جذب آسان آن در دستگاه گوارش می شود. وجود آهن در بدن به هضم راحت غذا کمک می کند.

فسفر و سدیم

مواد معدنی مانند فسفر و سدیم در این ماهی به میزان قابل توجهی وجود دارد. در هر 100 گرم، 219میلی گرم فسفر موجود است. فسفر موجب توازن و تعادل در استفاده از برخی ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن می شود.

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

تشخیص آلودگی زیستی

امروزه در بخش هایی از دریای عمان و خلیج فارس از بافت روده ماهی سنگسر برای تشخیص آلودگی آب ها استفاده می شود. بافت روده که مسیر اصلی عبور طیف وسیعی از مواد سمی موجود در آب است می تواند آلودگی و سموم موجود در آب را نشان دهد. در آزمایشگاه ها می توان با تشریح بافت های روده ای وجود سمومی مانند نکروز و … را تشخیص داد.

حقایقی راجع به عادات غذایی ماهی سنگسر

تحقیقات درباره این گونه حاکی از آن است که ماهی سنگسر گونه ای گوشت خوار است. غذای اصلی این ماهی ها سخت پوستان و دو کفه ای ها هستند. همچنین از نرم پوستان کوچک در آب ها نیز مصرف می کنند.

به طور کل از گونه کم خور اند و غذای اصلیشان را سخت پوستان به خصوص خرچنگ و غذای جانشینش را میگو و ماهی تشکیل می دهند. غذای تصادفی این ماهی ها ماهی مرکب، خیار دریایی و هشت پا است.

خصوصیات زیستی این گونه آبزی

زیستگاه این گونه در مناطق آب های گرمسیری و شور در مصب آب های ساحلی بستر های شنی یا گل شن آلود است. خلیج فارس و دریای عمان، اقیانوس هند، خلیج عدن، سواحل ایتالیا، اقیانوس آرام، دریای زرد، دریای غرب، دریای جنوبی چین و … مناطقی است که ماهیان سنگسر در آن یافت می شوند.

جمجمه ماهی سنگسر

جمجمه این گونه از ماهی از استخوان های زیادی تشکیل شده است که هم جوشی با درجات مختلفی بین آن ها وجود دارد. سنگ گوش سنگسر ساختاری از جنس کربنات دارد است که در گوش داخلی ماهی قرار می گیرد و جهت شنیدن و حفظ تعادل به کار می رود.

حقایقی راجع به ماهی سنگسر که نمی دانید

سخن آخر

هیچ کدام از مخلوقات خدای متعالی عاری از شگفتی نیست. با جستجویی کوچک درباره آن ها مطمئنا شگفت زده خواهی شد. حالا که تا انتهای این مقاله ما را همراهی کردید، دیگر با حقایقی راجع به ماهی سنگسر آشنا شدید و همه چیز درباره ماهی سنگسر را می دانید. پس دفعات بعد هنگام مصرف این گونه نادر می توانید بیشتر لذت ببرید زیرا با خواص این گونه نیز آشنایید و می دانید تا چه اندازه برای بدنتان مفید است. خرید ماهی های سنگسر در چند ساله اخیر افزایش چشمگیری داشته است. در بیشتر بنادر این ماهی شناخته شده است.

Source: www.sid.ir, www.aejournal.ir

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.