ارزش غذایی ماهی کیلکا

ارزش غذایی ماهی کیلکا

ماهی ها به طور کلی از لحاظ ارزش تغذیه ای جایگاه بسیار بالایی دارند و برای سلامتی بسیار مفید هستند. خوشبختانه ما در مناطق شمالی و جنوبی کشورمان به این ماده غذایی مفید دسترسی آسان داریم. یک منبع مهم برای ماهی کیلکا در شمال کشورمان یعنی دریای خزر وجود دارد و میتوانید به راحتی این ماهی را تهیه کنید. در دریای خزر تا به امروز سه گونه از ماهی کیلکا یافت شده که شامل ماهی کیلکا آنچووی، ماهی کیلکا چشم درشت و ماهی کیلکا معمولی می شود. اگر میخواهید با ارزش غذایی ماهی کیلکا و نقش آن در سلامتی تان بیشتر آشنا شوید در ادامه این مطلب با ما همراه باشید.

ارزش غذایی ماهی کیلکا

ویژگی و خصوصیات ماهی کیلکا یا Sprat

ماهی کیلکا که با نام  انگلیسی اسپرت نیز معروف است، نوعی شاه ماهی است که برای اولین بار در  حوزه رودخانه دانو دریای سیاه دیده شد. همچنین نوع دیگر این ماهی در دریای خزر وجود دارد که به آن کاسپین تیولکا می گویند و در ایران ما آن را به نام ماهی کیلکا میشناسیم.

از آن جایی که وزن بیشترین ماهی را آب و قسمت عمده بافتش را پروتئین تشکیل می دهد، در مقایسه با ماهی های دیگر کم کالری بوده و مصرف آن در رژیم های لاغری توصیه می شود. اگر شما هم در مصرف شیر مشکل دارید و به پوکی استخوان مبتلا شدید، بهتر است این ماهی را در برنامه غذایی تان بگذارید. زیرا این ماهی یک منبع غنی از مواد مغذی کلسیم و ویتامین B12 است که برای ترمیم استخوان ها بسیار مفید است.
ماهی کیلکا از نظر کوچکی و ارزش غذایی بسیار شبیه ساردین است. ارزش غذایی کیلکا در هر وعده برابر با 100 گرم یا 3.5 اونس است.

کیلکا یا همان اسپرت ها به صورت کنسروی و تازه در دسترس هستند. اصولاً قبل از کنسرو شدن این ماهی ها آنها را در روغن یا آب نمک دودی می کنند و بنابراین طعم مطبوع و دودی دارد. با اینکه این ماهی های کوچک خواص تغذیه ای فراوانی دارند اما، نسبتاً ناشناخته ماندند. در این مقاله قصد داریم مشخصات و ارزش تغذیه ای ماهی ها را با هم بررسی کنیم.

ارزش غذایی ماهی کیلکا

خواص ماهی کیلکا چیست؟

این نوع ماهی ها جثه بسیار ریزی دارند. طول آنها بین ۷ تا ۱۰ سانتیمتر است و وزنشان را حدود ۷ تا ۱۰ گرم تخمین زدند، این ماهی در دستتان جا می شود. از آنجایی که ماهی ها به طور کلی منبع امگا ۳ و اسیدهای چرب غیر اشباع هستند، پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می کنند تا مصرف ماهی را در رژیم غذایی خودمان قرار دهیم چربی ماهی منبع یک سری ویتامین ها است که از این ویتامین ها می توان به ویتامین آ و دی اشاره کرد. به دلیل وجود این ویتامین ها در ماهی، در زمان گذشته که مولتی ویتامین وجود نداشت برای کودکان خوردن آن را تجویز می کردند. هضم این ماهی برای بدن بسیار آسان بوده و به دلیل اسید آمینه های ضروری که دارد کیفیت و جایگاهش با گوشت قرمز برابر است. همچنین مصرف ماهی برای برطرف کردن نیازهای پروتئینی بدن نیز مناسب است.

ارزش غذایی ماهی کیلکا

ارزش غذایی دقیق این ماده غذایی بر اساس مقادیر روزانه توسط FDA محاسبه شده است. در ادامه میتوانید مواد مغذی موجود در 100 گرم اسپرت یا کیلکا خشک شده را بخوانید.

کالری 157 کیلوکالری

کربوهیدرات 0 گرم

فیبر 0 گرم

قند 0 گرم

چربی 6.53 گرم

چربی اشباع نشده 1.54 گرم

امگا 3 – 1.38 گرم

امگا 6- 0.14 گرم

پروتئین 23.03 گرم

البته باید بدانید خواص کیلکا به این موارد خلاصه نمی شود و دارای مقادیر قابل توجهی ویتامین و مواد معدنی است. که در ادامه موارد مهمی از آنها را برای شما معرفی کردیم.

ارزش غذایی ماهی کیلکا

6 مورد از فواید مصرف ماهی کیلکا

همانطور که در بالا ارزش غذایی کیلکا را بررسی کردیم متوجه شدیم که کیلکا در هر ۱۰۰ گرم حدود ۱.۴ گرم امگا ۳ دارد.

  1. امگا ۳، یک اسید چرب ضروری است و ما برای داشتن سلامتی باید این ماده را توسط غذا دریافت کنیم.
    امگا ۳ عملکردهای مختلفی دارد، از نقش های آن می توان به فرایند ضد التهابی و توانایی تأثیر مثبت بر سلامت قلب و عروق اشاره کرد. همچنین مصرف زیاد امگا ۳ می تواند به کاهش فشار خون و سطح گلیسیرید ما کمک کند، شما می توانید با مصرف این ماده از خطر بیماری های قلبی عروقی دور بمانید.
  2. منبع متوسط ویتامینD ، ماهی کیلکا به عنوان یک منبع خوب ویتامین دی شناخته شده است. با توجه به تحقیقات انجام شده کیلکا در هر ۱۰۰ گرم تقریباً سه میکروگرم ویتامین دی دارد که این مقدار معادل ۱۵ درصد از ارزش روزانه این ویتامین است. همان طور که می دانید ویتامین دی یک ماده ضروری است نقش مهمی در سیستم ایمنی عصبی و اسکلتی ما ایفا می کند.
  3. منبع غنی سلنیوم است، طبق آمار به دست آمده دریافتند تقریباً یک میلیارد نفر در سراسر جهان روزانه به مقدار کافی سلنیوم دریافت نمی کند. سلنیوم یک ماده معدنی ضروری است و برای سیستم آنتی اکسیدانی بدن انسان ها اهمیت زیادی دارد.
  4. حداقل درصد جیوه را دارد، یکی از مشکلات اساسی غذاهای دریایی آلودگی آنها توسط فلزات سنگین و جیوه است. این ماهی از پلانکتون ها تغذیه می کند و به عنوان یک گونه کوچک در زنجیره غذایی جیوه زیادی در آن جمع نمی شود.
  5. منبع خوب ویتامین B12، ویتامین B12 یک ماده مغذی حیاتی است و تولید انرژی و گلبول های قرمز نقش مهمی دارد مصرف این ویتامین برای جلوگیری از کم خونی مفید است.
  6. تراکم شگفت انگیز مواد مغذی در کیلکا، یکی از مهمترین فواید کیلکا این است که با وجود کالری کم مواد مغذی بسیار زیادی دارد. برای مثال تنها با مصرف ۱۵۷ کالری در هر ۱۰۰ گرم این ماهی مقادیر قابل توجهی پروتئین امگا ۳ ویتامین B12 و سلنیوم را تأمین می کند. دلایل تراکم مواد مغذی در این ماهی این است که وقتی آن را می خوریم در حقیقت کل ماهی را می خوریم و این شامل اعضای غنی از مواد مغذی مانند کبد است.

ارزش غذایی ماهی کیلکا

مضرات ماهی کیلکا

با وجود مزایای قابل توجه و بالا بودن ارزش غذایی ماهی کیلکا ممکن است برای افراد خاصی مضر هم باشد. از معایب احتمالی کیلکا می توان به محتوای پورین در این ماهی اشاره کرد. پورین یک ماده آلی است که از آن ترکیباتی مانند کافئین و اسید اوریک را می گیرند. با اینکه بسیاری از غذاها حاوی پورین هستند اما برخی از مواد غذایی وجود دارند که مقادیر پورین در آنها به نسبت بقیه بالاتر است، اسپرت یا کیلکا یکی از آن مواد غذایی است.

وجود پورین به این دلیل جزو معایب محسوب می شود که وجود آن در مواد غذایی برای افرادی که دارای بیماری نقرس هستند مضر است و می تواند بیماری شان را تشدید کند.

در نتیجه

همه این نکات نشان دهنده این است که کیلکا چه به صورت خشک شده و چه تازه بیشتر از یک غذا است. کیلکا حاوی منبع مهم تامین کننده مواد مغذی مورد نیاز بدن است. پس اگر به سلامتی تان اهمیت می دهید حتماً از این ماده غذایی استفاده کنید. ارزش غذایی ماهی کیلکا بسیار بالاست و برای افرادی که می خواهند امگا 3 بیشتری دریافت کنند و به تأمین ویتامین ها و پروتئین های ضروری بدنشان کمک کنند مصرف این ماهی بسیار مفید است.

Source: www.nutritionadvance.com, www.espressomio.ru

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.