ماهی شیر را بیشتر بشناسید؟


شیر ماهی  یا ماهی شیر که در گویش قشمی به آن چنعت می گویند ، در خلیج فارس زیست می کند. شیرماهی دارای اسکلت استخوانی است. ماهی شیر تقریباً به شکل هواپیمای جت است و رگه های عرضی تیره به مقدار کم و روی بدن ماهی دیدن می شود و تقریباً شبیه ماهی قباد بوده اما از آن بزرگتر است . بعضی از انواع خانواده تون ماهیان قابلیت پرورش تجاری دارند اما شیرماهی در طبیعت تولید مثل می کند.

این ماهی فلس دار  گوشت بسیار لذیذی دارد. ماهی شیر جزء گروه اول ماهیان جنوب است ، از لحاظ مزه گوشت ارزش اقتصادی دارد.گوشت ماهی شیر بدون استخوان و لخم (بی خار،بدون تیغ)است.ماهی شیر از خانواده ی تون ماهیان است و در خانواده ی تون ماهیان ، شیر و قباد،بهترین آن ها محسوب می گردند.پولک های بدن این ماهی بسیار ظریف هستند و در زمان صید با اولین تماس دست محو می گردد و پاک می شود و معمولا هنگام عرضه در بازار فاقد پولک می باشد.

روش های پخت متعددی برای شیرماهی می توان استفاده نمود : برش های این ماهی می توان بصورت رولتی یا کالباسی انجام داد.اگر ماهی شیر را برای سرخ کردنی خریداری نموده اید برش های آن را نازک ببرید ولی برای قلیه بهتر این است که قطعات ماهی را با ضخامت برش بزنید . بچه ماهی شیر به صورت کامل برشته هم مصرف می شود.این ماهی را می توان با خیال راحت جلوی بچه ها و کسانیکه با تیغ ماهی مشکل دارند گذاشت. وزن های مشاهده شده از این ماهی در بازار معمولا از ۵۰۰ گرم تا وزنهای ۲،۳،۵،و بزرگترین تا ۲۸ کیلو می باشد.
شناخت شیرماهی با رنگ بدن که در قسمت پشت و کمر ماهی خاکستری رنگین کمانی ،پهلوها نقره ای با انعکاس رنگ های آبی با نوارهای عمودی مواج و نازک متعددی می باشد.

ارزش غذایی و خاصیت های ماهی شیر

ماهی شیر حاوی آهن بالایی است و باعث تنظیم گردش خون، تقویت سیستم ایمنی بدن در مقابل ویروس ها و میکروب ها می شود.ماهی شیر حاوی ویتامین B است و با مصرف آن سلول های سیستم عصبی تقویت شده است و علاوه بر این، سبب جوانسازی پوست می شود و منبع غنی از اسیدهای چرب امگا 3 و حاوی پروتئین، ویتامین B-12 و سلنیوم می باشد.
قیمت ماهی شیر در بهار ۱۴۰۰ در بندرعباس به صورت شکم خالی و پاک شده( بدون ضایعات) کیلویی ۲۹۴۰۰۰ تومان و به صورت فیله هر کیلوگرم ۳۹۸۰۰۰ تومان می باشد.

مصرف ماهی شیر دو تا سه بار در هفته در برنامه غذایی مادران باردار و شیرده می تواند اثرات مثبتی در رشد جسمی و ذهنی جنین و نوزاد داشته باشد. ماهی شیر تقریبا بدون تیغ و بی‌آزار است؛ رنگ گوشت شیرماهی روشن و گاهی اوقات مایل به صورتی است و  ضایعات کمی دارد. این ماهی  را  به تمام روش ها می توان پخت :  سرخ کرده، قلیه ،تنوری ، شکم پر ، بخارپز و کبابی

قیمت ماهی شیر در اسفند ۹۹ هر کیلوگرم ۲۳۷۵۰۰ تومان به صورت شکم خالی و پاک شده( بدون ضایعات) و فیله شیرماهی ۲۹۵۰۰۰ می باشد.

مهمترین تکنیک ها در صید ورزشی شیرماهی های بزرگ

“پنج راه جایگزین ترولینگ سرعت بالا برای صید شیرماهی های بزرگ”

دو حقیقت بزرگ در مورد شیرماهی و واهو این گونه های پلاژیک را به یک هدف محبوب و متمایز در جهان تبدیل کرده است.

این 2 راز و خصیصه ی مهم سرعت اولیه و ذهنیت مشخص این ماهی بوده که آن را به کاندید شماره یک برای علاقمندان ترولینگ و همچنین ماهیگیران تخصصی ورزشی تبدیل کرده است.

با توانایی رسیدن به سرعت 96 کیلومتر در ساعت( 60 مایل بر ساعت) شیر ماهی مشکل کمی خواهد داشت که به لورهایی که با سرعت 28  کیلومتر در ساعت (15 نات)  در حال ترول شدن هستند حمله کند! و این مزیت به علاقمندان ترولینگ این فرصت را می دهد که بتوانند مساحت خیلی بزرگتری از دریا را با سرعت بالاتر جستجو نمایند.

ولی با این وجود اگر شما نمی خواهید جیب خود را با پرداخت پول بنزین برای ترولینگ سرعت بالا در تمام روز خالی کنید و یا چوب و چرخ ماهیگیری مناسب برای این سرعت از ترولینگ را در اختیار ندارید باید بدانید که ترولینگ سرعت بالا فقط یکی از راههای صید این ماهی محبوب است نه تنها راه آن!

من با پنج کاپیتان با تجربه که سالها تورهای صید این ماهی را در آمریکا  برگزار کرده اند صحبت کردم که بتوانم تاکتیک ها و تکنیک های آنها را برای شما فاش کنم.

1-طعمه های طبیعی

وقتی که با کاپیتان جیمز رابینسون چارتر کننده حرفه ای تور صید شیر ماهی صحبت کردم دریافتم که وقتی هدف صید شیرماهی در نزدیکی سواحل است، او ترولینگ کم سرعت با طعمه های طبیعی ماکرل پشت سبز، یا سایر طعمه های محلی را ترجیح می دهد چون در این نوع نواحی شیر ماهی ها جذب کلونی های بزرگ ماهی های کوچک می شوند که در بین ساحل و آفشور گردآمده اند.

پس این یک ترولینگ سبک است طوری که حداکثر فشار کشش 5 تا 10 پوند بوده و ما می توانیم از چرخ های 15 پوندی و نخ 50 پوندی در این ماهیگیری به راحتی استفاده کنیم.

کاپیتان رابینسون اضافه کرد که برای استفاده از این ریسه که ممکن است نخ روی اسپول 40 یا 50 پوندی باشد از یک لیدر 80 پوندی آنتی شوک به طول 7 متر و یک سیم فولادی شماره 8 تا 10 استفاده می کند، در این روش از 2 قلاب شماره ی 1 تا 02 که به سیم فولادی متصل شده اند برای طعمه استفاده می شود.

کاپیتان رابینسون برای بهترین راندمان از 3 چوب در زمان ترولینگ که 2 عدد کناری به اوتریگر( میله های بلند برای ایجاد فاصله بین نخ ها) و چوب وسطی به دانریگر(عمق دهنده ی ریسه) برای اجتناب از به هم پیچیده شدن نخ ها استفاده کرده و سرعت ترولینگ در این حالت بین 6 تا 8 کیلومتر در ساعت خواهد بود.

این روش واقعا راحت و موثر بوده و کاپیتان رابینسون با استفاده از این روش، رکورد 51 ماهی در یک روز را ثبت نموده است!

وی در نهایت افزود که برای ترولینگ آفشور در حالی که زیاد از ساحل فاصله ندارید و از سرعت کمتری در ترولینگ استفاده می کنید، طعمه های طبیعی معمولا صید های بیشتر و بزرگتری از طعمه های مصنوعی برای شما بدست خواهند آورد با این تفاوت که با این روش شما امکان صید مارلین و تن باله زرد را هم خواهید داشت، اینکه ما از لیدر های بلند استفاده می کنیم دقیقا به دلیل امکان صید این ماهی هاست.

 

2- ترولینگ سنتی

اکتبر گذشته موفق شدم کاپیتان دن روکس از کارولینای شمالی رو ملاقات کنم که آوازه ی قابل ملاحظه ای در شورای نظارت بر تورهای صید ورزشی دارد.

کاپیتان روکس ترولینگ خودش رو در حاشیه کم عمق فلات قاره در حالی که با استفاده از 8 طعمه ی طبیعی متصل به یک دسته از ریسه ها که به شکل دامن چیده شده اند با سرعت 10 تا 15 کیلومتر انجام می دهد، این روش در عمق هایی بین 25 تا 90 متر قابل اجرا می باشد.

در این روش هم، از نخ اصلی 50 پوندی و لیدر 80 پوندی مونو که به یک میله ی افقی برای مهار طعمه ها متصل است استفاده می کنیم به نحوی که این مجموعه از طعمه های هر یک توسط انشعاباتی به داخل و خارج گسترش پیدا کرده است.

نکته ی مهم در این روش نزدیک نگه داشتن مجموعه طعمه ها به قایق حداکثر تا 50 متر برای واکنش سریع است، در این روش هم، امکان صید سیلفیش( بادبان ماهی) وجود دارد و شخصا بارها شاهد رقابت این دو گونه و صید همزمان آنها بوده ام.

3- پلاگ ها در دوردست

حال به سراغ کاپیتان مایک وینهوفر از غرب فلوریدا با کوله باری از تجربه و روش های ابداعی می رویم، او از یک ترکیب عجیب از لورها استفاده می کند یک ترکیب وی شکل از لورهای راپالا مگنوم 15،20 یا 30 سانتی و ویلیامسون های سرعا بالا با لب های پلاستیکی و فلزی!

این یک روش برای استفاده در آب های عمیق است جایی که پیدا کردن یک لور در حال حرکت برای یک ماهی شکارچی پر سرعت ممکن نخواهد بود پس کاپیتان وینهوفر سعی کرده با یک آرایش جمعی تا حداکثر 7 لور! توجه بیشتری را جلب نماید، در این روش نیز مجبور به …

از لورهایی با لب فلزی استفاده کرده و برای گردش و بازی بیشتر می توانیم اندکی لب فلزی را با انبردست کج کنیم!

برای استفاده از این روش هم استفاده از چوب و چرخ کلاس 20 پوند کفایت می کند ولی حتمن از چوب های اکسترا فست برای حنثی کردن حرکت سر دیوانه وار شیر ماهی استفاده کنید توجه داشته باشید که کاهش کشش روی نخ حتی برای یک لحظه نتیجه ای بجز از دست رفتن صید بزرگ شما نخواهد داشت.

وقتی اوضاع ماهیگیری خوب باشد انتظار ما اتفاقات زیاد فقط در سرعت های ترولینگ 12 تا 15 کیلومتر است، در غیر اینصورت می توانید با احتیاط کمی به سرعت اضافه کنید.

فاصله ی هر چه بیشتر لیدر مونو از اتصال اگر از نخ اصلی براید استفاده می کنید و فاصله ی زیاد ریگ تا قایق تا حدود 150 متر شانس شما را بصورتی باور نکردنی در صید افزایش می دهد.

نکته ی مهم دیگر این است که به هیچ عنوان لیدر را مستقیم به لور گره نزنید، برای اینکار از یک هرزگرد بلبرینگ دار با قدرتی 2 برابر لیدر استفاده کنید، این مسئله ضمن محافظت از نخ اصلی به شما اجازه می دهد در صورت لزوم از سرعت بیشتر در ترولینگ و بکارگیری حرکت دایره وار استفاده کرده و همچنان از بازی صحیح لور در آب مطمئن باشید.

4- جیگینگ و دیگر هیچ!

کاپیتان “آی جی اف ای مستر هانتر” کابالرو از لوییزیانا نظر کاملا متفاوتی دارد، او جیگینگ را به ترولینگ یا هر روش دیگری ترجیح می دهد در حالی که او به مجموعه ی بزرگی از تاسیسات و سکوهای نفتی در خلیج مکزیک دسترسی راحتی دارد، فاصله ی فقط 10 کیلومتری این تاسیسات تا ساحل وحداقل عمق 50 متر نیاز شما را به مصرف بی حساب بنزین در ترولینگ، کاملا برطرف خواهد ساخت.

کابالرو می گوید شیرماهی عاشق تجمع ماهیان طعمه در اطراف سکوهاست بخصوص سمت درست آن که شما با توجه به مسیر حریان آب یا فیش فایندر آن را خواهید یافت، شیر ماهی در این شرایط کاملا برای رقابت با تن های باله مشکی و باله زرد مشتاق بوده و حتی به دلیل سرعت بیشتر از طعمه های ضربه خورده ی ماهی تن سود می برد، نکته ی جالب اینکه در این شرایط شیرماهی نیز مثل تن با زندگی دسته جمعی کنار آمده و حتی به سطح آب برای تغذیه سر خواهد زد.

برای همین ما از جیگ کردن هم برای شیرماهی و هم برای تن باله زرد یا باله مشکی و سایر ماهی های اطراف سکو مثل باراکودا، کویین فیش یا گروپرهای بزرگ در یک زمان لذت خواهیم برد.

او می گوید برای اینکار از چرخی استفاده می کند که برای جیگینگ سرعتی به اندازه ی کافی سریع و قوی باشد و یک نخ اصلی 80 پوندی که به هرزگرد متصل شده و از طرف دیگر یک سیم فولادی سایز 9 به اندازه ی 35 سانتیمتر که به یک طعمه ی جیگ مثلا یک جیگ شیمانو پروانه ای متصل شده باشد.

اگر از هوک اسیست برای اتصال قلاب ها به جیگ استفاده می کنید حتما از نمونه ی سیمی استفاده کنید والا شیرماهی براحتی آنرا قطع خواهد کرد!

او در آخر می افزاید شما در زمستان قادر هستید با این روش شیرماهی هایی بزرگ تا اندازه ی 2 برابر نرمال صید کنید.

5- پرتاب انفجاری

کاپیتان لاری براون ماهیگیر دوربرد آی جی اف ای و بسیار با تجربه و کهنه کار از جنوب کالیفرنیا آخرین راز را بر ملا کرد!

همیشه در هنگام ترولینگ  برای شیر ماهی، یک چوب آماده برای پرتاب انفجاری یک جیگ فلزی همراه داشته باشید!

وقتی که جمع آوری ریگ ترولینگ رو به پایان است فورا طعمه ی فلزی خود را پرتاب کنید! شیرماهی های اغلب دور طعمه ی شما جمع شده و در حال تعقیب هستند، حتی گاهی به آن نیش زده بدون اینکه با قلاب های شما درگیر شوند، شیرماهی های بزرگ بسیار باهوش و محتاط هستند پس ما از آخرین حربه استفاده خواهیم کرد.

ماهیگیران با تجربه در سواحل باجا در مکزیک روی این روش سرمایه گذاری کرده اند، یک طعمه ی جیگ نازک و کوچک با چگالی بالا به رنگ استیل یا مس با سری مثل گلوله و انتهایی دامنی شکل و پر زرق و برق و تیغه هایی بدنبال آن بنام “گلوله ی شیرماهی” که می توانید از شرکت هایی مثل رایدر، سالاس تهیه نمایید، تعدادی از ماهیگیران با تجربه با بکارگیری سلیقه ی خود این جیگ را برای خود تولید می کنند.

اندازه ی کوچکتر این گلوله امکان صید شیرماهی های بزرگ محتاط را تا حد زیادی افزایش می دهد، کاپیتان براون برای استفاده از این روش یک چرخ قوی و فوق سریع با نرخ جمع کردن حداقل یک متر برای هر دور چرخش و یک چوب 240  تا 270 سانتیمتری فست اکشن برای پرتاب بلند وزنه ی سنگین و نخ براید 80 پوندی متصل به یک لیدر مونو و البته یک سیم محافظت کننده 35 سانتیمتری پیشنهاد می کند، وی در آخر می افزاید که او همیشه با نشانه گیری مسیر جمع شدن ریگ ترولینگ و پرتاب دقیق و سپس جمع کردن دیوانه وار جیگ موفق به صید های باور نکردنی در این منطقه شده است. (سم هادسون اگوست 2014 ترجمه جناب آقای آرش امینی)

تقلب در فروش ماهی شیر

شوربختانه شیرماهی به دلیل ارزش اقتصادی و محبوبیت بالایی که دارد، به صورت تقلبی و غیر اصیل بفروش می رسد. به اسم شیرماهی ، ماهیان زیادی به فروش می رسند که حتی شباهت ظاهری هم به ماهی شیر ندارند. ماهی باراکودا با نام محلی کوتر را با نام ماهی شیر نیزه ایی یا ماهی شیر نیزه و ماهی باراکودای بزرگ با اسم محلی کوتر بزرگ به نام شیر سلیمانی و ماهی سارم به نام ماهی شیر بندر و گوشت کوسه و گربه ماهی با نام محلی گلو و ماهی تن ماهی قباد به عنوان فیله و استیک ماهی شیر بفروش می رسانند. سود سرشار متقلبین و فروش ماهیان درجه دوم و درجه سوم شیلاتی به جای ماهی شیر بسیار مشاهده می گردد .

شما برای اینکه بتوانید ماهی تازه و سالم و با کیفیت بخرید می توانید با خرید آنلاین ماهی از سایت ماهی گیر

No comment

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.